O projektu

Dvacku za dvacku je charitativní projekt, prostřednictvím kterého podporujeme neziskové organizace, které pečují o opuštěné a týrané kočky a aktivně se podílejí na řešení situace přemnožení koček v České republice.

Situace přemnožení koček je kritická. Kočky se volně pohybují, volně se množí a denně jich stovky ukončí svůj život pod koly aut. Na ulicích potkáváme zbídačená, hladová zvířata, útulky doslova praskají ve švech. I v dnešní době se však najdou lidé, kteří před tímto problémem nezavírají oči. Jsou to lidé, kteří tráví svoje volné chvíle tím, že pomáhají zvířatům, která si sama pomoci neumí. A právě tito lidé si ve svém snažení zaslouží naši podporu.

 

Jedna dvacka, druhá dvacka… Dejte dvacku za dvacku a máte 20 000!

 

Hlavní myšlenkou tohoto projektu je, že i s málem můžeme hodně pomoci, spojíme-li naše síly. Dvacetikoruna v rukou jednotlivce nic moc neznamená, sejde-li se nás však tisíc, kteří pošlou alespoň 20 Kč na transparentní účet vybrané neziskové organizace, získáme společně opuštěným kočičkám 20 000 Kč. 

V naší akci tak může pomoci opravdu každý, protože není rozhodující výše částky, kterou se rozhodnete přispět, ale dobrý úmysl, který je sdílen velkou skupinou lidí. Ukažme, že máme srdce pro kočky, dejme kousek z něho právě těm zvířatům, která neměla v životě tolik štěstí!

 

  • Každý měsíc vybíráme jednu neziskovou organizaci, kterou propagujeme.
  • Organizace musí splňovat několik podmínek: musí být nezisková, mít právní identitu (IČO), transparentní účet. Zvířata by měla nabízet k adopci a neshromažďovat je. Neméně důležitá je i dobrá pověst organizace. Víte-li o organizaci, která splňuje podmínky a zasloužila by si podle vás naši pomoc, vyplňte nám prosím formulář dole na stránce.
  • Dary posílají dárci přímo na uvedený transparentní účet. Svou platbu identifikují variabilním symbolem 2020 nebo poznámkou. Tyto příspěvky pak každý měsíc sčítáme a zveřejňujeme. Více se dozvíte v sekci výsledky
  • Projekt Dvacku za dvacku neshromažďujeme žádné finanční prostředky. Nemáme a nepotřebujeme tedy právní identitu ani povolení pro veřejnou sbírku. Všechny peníze posílají dárci jen a pouze na transparentní účet organizace, která s nimi naloží dle svého uvážení.

 

Chci pomáhat pravidelně

Jelikož každý měsíc propagujeme jinou organizaci, mění se každý měsíc i číslo účtu. Z toho důvodu nelze zadat trvalý příkaz a je třeba každý měsíc poslat dvacku ručně.
Snažíme se všem dárcům co nejvíce pravidelné zasílání dvacek usnadnit, proto máme několik možností, jak se snadno dostat k číslu účtu a jak si připomenout, že začala nová akce:

 

Sledujte nás na Facebooku.
V každém příspěvku zveřejňujeme číslo účtu organizace, které zrovna pomáháme.

 

Nechte si každý měsíc zasílat upozornění o nové akci na email včetně QR kódu k platbě.
Dole na stránce vyplňte pole „odběr novinek“

 

Něco málo z historie

Projekt Dvacku za dvacku vznikl v červnu roku 2014 pod záštitou facebookové skupiny CAT-MANIA, jejímž smyslem bylo šířit osvětu v oblasti zdraví a zodpovědného chovu koček. Skupina nikdy nebyla pouhým diskuzním okénkem, ale zároveň prostorem, kde lidé žádali o pomoc pro konkrétní zvíře či neziskovou organizaci. Ve skupině nás už tenkrát bylo kolem 3000 členů. Kdyby alespoň třetina z nás obětovala pouhých 20 Kč pro vybranou organizaci, to už byla slušná pomoc, že? Získali bychom opuštěným kočičkám ,,dvacku“ (20 000 Kč) za pouhou ,,dvacku“ (20 Kč od každého z nás)!

Tato jednoduchá myšlenka byla uvedena do pochodu založením události pro Devět životů o.p.s. Naši členové se projevili jako opravdoví catmaniaci. Devíti životům se podařilo získat úžasných 16 200 Kč.  Tento úspěch podnítil naši snahu rozšířit akci pro širokou veřejnost tak, aby naše pomoc byla co možná největší.

Z Dvacky za dvacku se tak stala pravidelná událost. Každý měsíc je vybrána jiná nezisková organizace, které se snažíme získat finanční prostředky a přízeň dárců.

Tuto organizaci veřejnosti postupně představujeme a přibližujeme činnost, které se organizace věnuje. Dárci poté zasílají na transparentní účet neziskové organizace své dvacetikoruny (či jiné dary v libovolné výši) pod variabilním symbolem 2020. Začátkem následujícího měsíce je vyhlášená celková suma, kterou se podařilo získat a ze které se společně radujeme.

Od Dvacky k aukcím

RTRDvacka za dvacku a všichni milí lidé, kteří se akce pravidelně účastnili, v nás podnítili snahu rozvinout naše charitativní aktivity ještě dál. Před Vánocemi jsme dali hlavy dohromady a rozhodli jsme se uspořádat velkolepou vánoční aukci.

Byli jsme odhodlaní zorganizovat tu největší vánoční aukci ve prospěch opuštěných zvířat, která doposud na facebooku probíhala. Za tímto účelem byla zřízena speciální skupina CAT-MANIA vánoční aukce. O organizacích, které budou podpořeny, rozhodli sami naši členové.

Za ohromné podpory našich členů a obětavé práce administrátorů se podařilo získat neuvěřitelných 183 268 Kč. Z této částky nám doslova padla ústa na zem, a tak se z vánoční aukce stala aukce celoroční, kde lidé vesele vystavují předměty ve prospěch transparentních organizací, které si sami zvolí. Více o celoroční aukci naleznete v sekci Další projekty Cat-Mania.

Autorka projektu: Veronika Fejtová
Speciální poděkování patří Zuzaně Peškové (Goišové) a všem administrátorům CAT-MANIE a spřátelených skupin za pomoc a podporu, které se nám od nich pravidelně dostává.