Představujeme Vám útulek Mikeš HB, z.s.

6Mikeš HB, z. s. vznikl dne 15. 1. 2015 na základě iniciativy několika lidí, kteří mají kladný vztah ke kočkám a kteří nejsou spokojeni se současným stavem péče o kočky na Vysočině. K založení útulku vedl jejich představitele fakt, že bezprizorních kočiček na Vysočině stále přibývá, avšak organizací, které by o ně pečovaly a tuto situaci pomáhaly řešit, je žalostně málo. Cílem spolku je vytvořit plnohodnotný kočičí útulek, kde by opuštěné a toulavé kočky nalezly dočasný domov s kvalitní péčí.

V současné době se v Mikeši nacházejí jak kočičky v léčení, tak kočičky k adopci, které se těší na nový a láskyplný domov. Přehled těchto kočiček naleznete na krásně zpracovaných webových stránkách Mikeše v sekci Kočky k adopci.

Kočky k adopci

Kde Mikeše naleznete?

Mikeš HB, z.s., jak už napovídá název, se nachází v Havlíčkově Brodě. V současné době se útulku podařilo získat krásné nové prostory, které společně s partou skvělých dobrovolníků postupně rekonstruují. Mikeš rád uvítá další nadšence, kteří budou ochotní přiložit ruku k dílu a podílet se na výstavbě nového domova pro opuštěné kočičky.

Mikeš HB, z.s.

V útulku jsou vítány mazlící návštěvy, je však třeba se dopředu domluvit přes facebook, telefonicky či emailem, aby se Vám představitelé útulku mohli plně věnovat.

Jak můžete pomoci?

Jako nezisková organizace je Mikeš HB, z.s. z velké části závislý na příspěvcích a darech od lidí. Můžete jej podpořit libovolným příspěvkem na jejich transparentní účet č. 2300735542/2010. Mikeš bude rovněž vděčný za jakýkoliv materiální dar. Nejvíce potřebné jsou

  1. krmivo – granule, konzervy, kapsičky – preferují kvalitu před kvantitou,
  2. věci pro kočičky – stelivo, pelíšky, kočičí záchody, antiparazitika, škrabadla, přepravky, hračky atd.,
  3. textil – staré deky, polštáře, povlečení, ručníky atd.,
  4. úklidové prostředky – pytle na odpad (nejlépe nějaké větší), papírové utěrky, dezinfekce (na ruce, na podlahu, na rány), hadry atd.,
  5. nábytek – staré stoly, skříně, židle, postele, křesla,
  6. věci do aukcí – vše, pro co už doma nenajdete využití (keramika, bižuterie, dárkové předměty, knihy, kosmetika…),

Kde se o Mikeši dozvím více informací?

Více informací o Mikeši se dozvíte na jejich webových stránkách či na facebooku, kde jsou postupně přidávány veškeré novinky z dění v útulku. Vaše dotazy Vám rovněž rádi zodpoví prostřednictvím emailové schránky mikeshb@seznam.cz.