V červnu jsme podpořili kočičky z Mikeše HB, z.s.

Červen byl měsícem Dvacky za dvacku pro začínající spolek Mikeš HB, z.s.  V rámci naší akce se podařilo získat opuštěným kočičkám celkem 17 812 Kč. Všem zúčastněným z celého srdce děkujeme za parádní výkon! Pro zobrazení události na facebooku stačí kliknout na následující obrázek.

Mikeš

Mikeš HB, z. s. vznikl dne 15. 1. 2015 na základě iniciativy několika lidí, kteří mají kladný vztah ke kočkám a kteří nejsou spokojeni se současným stavem péče o kočky na Vysočině. Mezi neziskovými organizacemi je tedy nováčkem a protože se k péči o kočičky snaží od svého počátku přistupovat zodpovědně a transparentně, rádi bychom ho naším projektem v jeho začátcích podpořili. Situace na Vysočině je totiž opravdu kritická, jak potvrzují samotní představitelé útulku. Bezprizorních kočiček neustále přibývá a útulků a depozit je v této oblasti žalostně málo.

2015-06-15_015549

11182106_817083498372005_8264054022631185869_n


,,K péči o kočičky nás přivedl fakt, že na Vysočině je útulků/azylů/depozit pro kočičky málo. Cílem Mikeš HB je vytvořit plnohodnotný kočičí útulek, který bude poskytovat kvalitní, dočasnou péči pro opuštěné a nalezené kočičky. Dále máme za cíl šířit kastrační program a být jeho součástí. „


V současné době se Mikeši konečně podařilo získat nové prostory přímo v Havlíčkově Brodě, které, na rozdíl od předchozích prostorů, nabízejí útulku tři základní věci – vodu, topení a elektřinu. Nové sídlo se nyní ze všech sil rekonstruuje. Každý dobrovolník ochotný přiložit ruku k dílu je proto srdečně vítán. Jak práce pokračují, můžete sledovat přímo na facebooku Mikeše.


Transparentní účet tohoto útulku můžete sledovat on-line ZDE.